Leona Plášilová 

Jsem integrativní terapeutka, svou práci tedy přizpůsobuji na míru každému klientovi. Specializuji se na sexualitu, alternativní přístupy ke vztahům a LGBT+. 


Sexualita v terapii

V práci s klienty se orientuji především na téma sexuality. Někdy spolu řešíme sexuální dysfunkce, jindy přemýšlíme nad způsobem, kdy a jak partnerovi komunikovat své sexuální fantazie. Pracuji se singles a s lidmi na začátku vztahu, ale také s dlouhodobými páry. Mám přehled v alternativních přístupech ke vztahům a sexualitě, od celé řady kinků po polyamorii. 


Zajímá mě psychologie lásky

Vystudovala jsem psychologii na Univerzitě Karlově. Během studií jsem přičichla k psychologické práci se vztahy a sexualitou v Národním ústavu duševního zdraví a došlo mi, že právě tato oblast je moje “srdcovka”. Vždyť ve vztazích a intimitě je počátek veškerého života! Zkušenosti jsem sbírala také na odděleních klinické psychologie ve FN Královské Vinohrady, FN Bulovka a pražských krizových centrech. Mám za sebou celou řadu kurzů (krizová intervence, práce s transgender klienty, práce s obětmi a pachateli sexuálního násilí a další).

Kombinuji výzkum a praxi s klienty

Aktuálně se věnuji vlastnímu výzkumu v rámci doktorátu na 1. lékařské fakultě a dokončuji terapeutický integrativní psychoterapeutický výcvik. Nepřestává mě fascinovat, nakolik se psychologické poznatky dají uplatnit v každodenním životě a ráda si o tom prakticky povídám na setkáních se svými klienty, i při výuce psychologie se svými studenty. V roce 2021 jsem také začala lektorovat školení na téma sexuality pro Policii ČR a Probační a mediační službu. 

Jsem aktivní v odborné komunitě

Jsem členkou několika profesních organizací: Česká společnost po sexuální medicínu (ČSSM), Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu (SPRSV) a americké The Society for the Scientific Study of Sexuality (SSSS). Pravidelně se účastním tuzemských i zahraničních vědeckých konferencí. Vyučuji také předmět Klinická psychologie na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy.


Principy mé terapeutické práce

Terapie na míru

Pracuji v integrativním psychoterapeutickém směru, což znamená, že terapeutické postupy šiju každému individuálnímu klientovi podle jeho konkrétních potřeb. Kromě integrativního směru pracuji s prvky kognitivně-behaviorální terapie, na emoce zaměřené terapie a somatic-experiencing. U klientů v akutní krizi poskytuji také krizovou intervenci. 

Rovnocenný přístup

Nedávám rady na život, ale půjdu s vámi ráda kousek vaší cesty, podpořím vás ve změně, povzbudím v radostech a utěším ve starostech, které s sebou život také někdy nese. Sama mám s terapií zkušenosti v roli klienta. Myslím, že žádný problém není zase tak malý na to, aby se o něm nedalo promluvit s odborníkem a třeba si jen poslechnout pohled někoho dalšího.

Bezpečné prostředí

O psychoterapii přemýšlím jako o blízkém setkání dvou lidí v otevřené a bezpečné atmosféřé.  Důležité je pro mě také prostředí - ráda se obklopuji zelení (alespoň pokojovými rostlinami), rozsvěcuji svíčky a také vám vždy nabídnu něco k pití, protože věřím, že s šálkem něčeho teplého v ruce se o všem přemýšlí tak nějak lépe :).

Nejen rozhovor

Při terapii nejsme omezeni “jen” rozhovorem. Někdy slova nestačí, a tak můžeme společně také psát či kreslit na flipchart, používat terapeutické karty, nacvičovat relaxace a podobně. Na prvním setkání se společně domluvíme na tom, co by mělo být cílem naší spolupráce a jak na tom budeme pracovat.


Potřebujete terapii co nejdříve?

Nabídnu vám termín do 72h po objednání. Věnuji se i krizové intervenci. 


V terapii se zaměřuji na tato témata

Nejčastěji pracuji s klienty na tématu spojeném se sexualitou a partnerstvím. Ráda se věnuji lidem, kteří to mají se vztahy a sexem jinak než většina.

Sexualita

Seznamování

Polyamorie a otevřené vztahy

Kinky 

LGBTQ+

BDSM


Reference mých klientů 

Leona nedává rady, jak žít. Ale díky spolupráci jsem si uvědomil, co chci já, a životní problém jsem dokázal překonat sám.
klient
Sezení s Leonou mi dávají v mém životě nadhled a klid. Nejvíce si ale vážím zkušeností s různými sexuálními preferencemi, nemusím vysvětlovat žádné pojmy a hlavně se cítím pochopená.
klientka

Spolupracuji s médii na tématech souvisejících se vztahy a sexualitou. 

Rozhovory nebo články s mými citacemi se objevily například v Deníku N, ve slovenském Denníku N nebo na iDNES. V minulosti jsem se vyjadřovala také k tématům souvisejícím s  mezilidskými vztahy v době pandemie covid-19 (HN.czAktuálně.czFórum rodinné politiky MPSV). Můžete mě také sledovat na mém Instagramu nebo se podívat na webinář o intimitě, který jsem v Institutu Moderní láska vedla. 


Praktické informace

Místo. Konzultace poskytujeme osobně na adrese Národní 11, Praha 1 nebo online skrz Google Meet (nebo jiný nástroj).

Délka setkání. Konzultace trvá 50 minut (75 minut pro pár), pokud se s terapeutem nedomluvíte jinak.

Storno. Potvrzením rezervace se termín stává závazným, a pokud ho potřebujete zrušit či změnit, udělejte to, prosím, alespoň 48 hodin pomocí sms nebo emailu vašemu terapeutovi, abychom setkání mohli nabídnout někomu jinému. Pokud termín zrušíte nebo změníte později, bude potřeba uhradit 50 % z ceny konzultace.

Délka spolupráce. Nabízíme jednorázové konzultace i dlouhodobou spolupráci. Jednorázové setkání lze rámovat poradensky, s většinou lidí ale pracujeme dlouhodobě, abychom se lépe poznali a v tématu mohli jít do hloubky. Frekvence je vždy na vzájemné dohodě, nejčastěji se setkáváme jednou za dva týdny po dobu několika měsíců.

Ceník

Cena za individuální konzultaci s Leonou Plášilovou je 1300 Kč (50 min). 

Platba probíhá vždy až po setkání, na základě vystavené faktury. V případě dlouhodobé spolupráce preferujeme fakturaci jednou měsíčně.

Kontakty

Objednejte se ke mně přes objednávkový formulář níže. Pokud na mě máte otázky, můžete mi napsat email na info@modernilaska.cz nebo mě kontaktovat na +420 728 436 676.

Osobní konzultace probíhají na této adrese:

Institut Moderní láska
Národní 11, 3. patro
110 00 Praha
Česká republika


Naše prostory jsou pár desítek metrů od tramvajové zastávky Národní divadlo a přibližně 200 m od metra B Národní. Parkování je k dispozici na modré zóně v okolních ulicích nebo v krytých garážích Národního divadla (ulice Ostrovní).


Objednejte se na konzultaci s Leonou

Kde nás najdete

Adresa 
Národní 11 (3. patro)
110 00, Praha 1
Česká republika