Leona Šímová (Plášilová) 

Jsem integrativní terapeutka, svou práci tedy přizpůsobuji na míru každému klientovi. Specializuji se jak na řadu vztahových témat, tak na problematiku sexuality.


Vztahy a intimita v terapii

Pracuji se singles a s lidmi na začátku vztahu, ale také s lidmi v dlouhodobých partnerstvích. Kromě typických témat jako je seznamování, komunikace ve vztazích, alternativní přístupy ke vztahům nebo rozchody se specializuji také na téma sexuality. V té společně můžeme řešit třeba sexuální dysfunkce, komunikaci svých potřeb protějšku, nebo když zkrátka „něco neklape“. Věnuji se také práci s LGBTQ+ klientelou.


Zajímá mě psychologie lásky

Vystudovala jsem psychologii na Univerzitě Karlově. Jako psycholožka specializující se na vztahy a sexualitu dlouhodobě působím v Národním ústavu duševního zdraví. Oblast intimity označuji za svou “srdcovku”. Vždyť ve vztazích a intimitě je počátek veškerého života! Zkušenosti jsem sbírala i na odděleních klinické psychologie ve FN Královské Vinohrady, FN Bulovka a pražských krizových centrech. Mám za sebou celou řadu kurzů (krizová intervence, práce s transgender klientelou, práce s obětmi a pachateli sexuálního násilí a další) a ráda se v této oblasti dále vzdělávám.

Kombinuji výzkum a praxi s klienty

Aktuálně se věnuji vlastnímu výzkumu v rámci doktorátu na 1. lékařské fakultě a dokončuji terapeutický integrativní psychoterapeutický výcvik. Nepřestává mě fascinovat, nakolik se psychologické poznatky dají uplatnit v každodenním životě a ráda si o tom prakticky povídám na setkáních se svými klienty, i při výuce psychologie se svými studenty. Lektoruji také školení na téma sexuality např. pro Policii ČR, Probační a mediační službu a Linku bezpečí.

Jsem aktivní v odborné komunitě

Jsem členkou několika profesních organizací: Českomoravská psychologická společnost (ČMPS) Česká společnost po sexuální medicínu (ČSSM), Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu (SPRSV) a americké The Society for the Scientific Study of Sexuality (SSSS). Pravidelně se účastním tuzemských i zahraničních vědeckých konferencí. Vyučuji také předmět Klinická psychologie na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy.


Principy mé terapeutické práce

Terapie na míru

Pracuji v integrativním psychoterapeutickém směru, což znamená, že terapeutické postupy šiju každému individuálnímu klientovi podle jeho konkrétních potřeb. Kromě integrativního směru pracuji s prvky kognitivně-behaviorální terapie, na emoce zaměřené terapie a somatic-experiencing. U klientů v akutní krizi poskytuji také krizovou intervenci. 

Rovnocenný přístup

Nedávám rady na život, ale půjdu s vámi ráda kousek vaší cesty, podpořím vás ve změně, povzbudím v radostech a utěším ve starostech, které s sebou život také někdy nese. Sama mám s terapií zkušenosti v roli klienta. Myslím, že žádný problém není zase tak malý na to, aby se o něm nedalo promluvit s odborníkem a třeba si jen poslechnout pohled někoho dalšího.

Bezpečné prostředí

O psychoterapii přemýšlím jako o blízkém setkání dvou lidí v otevřené a bezpečné atmosféřé.  Důležité je pro mě také prostředí - ráda se obklopuji zelení (alespoň pokojovými rostlinami), rozsvěcuji svíčky a také vám vždy nabídnu něco k pití, protože věřím, že s šálkem něčeho teplého v ruce se o všem přemýšlí tak nějak lépe :).

Nejen rozhovor

Při terapii nejsme omezeni “jen” rozhovorem. Někdy slova nestačí, a tak můžeme společně také psát či kreslit na flipchart, používat terapeutické karty, nacvičovat relaxace a podobně. Na prvním setkání se společně domluvíme na tom, co by mělo být cílem naší spolupráce a jak na tom budeme pracovat.


Potřebujete terapii co nejdříve?

Do 72h po objednání vám nabídneme termín s jednou z našich terapeutek.


V terapii se zaměřuji na tato témata

Nejčastěji pracuji s klienty na tématu spojeném se sexualitou a partnerstvím. Ráda se věnuji lidem, kteří to mají se vztahy a sexem jinak než většina.

Seznamování

Sexualita

Spokojenost ve vztazích

LGBTQ+

Rozchody

Otevřené vztahy a polyamorie


Reference mých klientů 

Leona nedává rady, jak žít. Ale díky spolupráci jsem si uvědomil, co chci já, a životní problém jsem dokázal překonat sám.
klient
Sezení s Leonou mi dávají v mém životě nadhled a klid. Nejvíce si ale vážím zkušeností s různými sexuálními preferencemi, nemusím vysvětlovat žádné pojmy a hlavně se cítím pochopená.
klientka

Spolupracuji s médii na tématech souvisejících se vztahy a sexualitou. 

Rozhovory nebo články s mými citacemi se objevily například v časopise Heroine, v Deníku N, ve slovenském Denníku N nebo na iDNES. V minulosti jsem se vyjadřovala také k tématům souvisejícím s  mezilidskými vztahy v době pandemie covid-19 (HN.czAktuálně.czFórum rodinné politiky MPSV). Můžete mě také sledovat na mém Instagramu nebo se podívat na webinář o intimitě, který jsem v Institutu Moderní láska vedla. 


Praktické informace

Místo. Konzultace poskytujeme osobně na adrese Národní 11 (3. patro), Praha 1 nebo online skrz Google Meet (nebo jiný nástroj).

Délka setkání. Konzultace trvá 50 minut (75 minut pro pár), pokud se s terapeutem nedomluvíte jinak.

Storno. Potvrzením rezervace se termín stává závazným, a pokud ho potřebujete zrušit či změnit, udělejte to, prosím, alespoň 48 hodin pomocí sms nebo emailu vašemu terapeutovi, abychom setkání mohli nabídnout někomu jinému. Pokud termín zrušíte nebo změníte později, bude potřeba uhradit 50 % z ceny konzultace.

Délka spolupráce. Nabízíme jednorázové konzultace i dlouhodobou spolupráci. Jednorázové setkání lze rámovat poradensky, s většinou lidí ale pracujeme dlouhodobě, abychom se lépe poznali a v tématu mohli jít do hloubky. Frekvence je vždy na vzájemné dohodě, nejčastěji se setkáváme jednou za dva týdny po dobu několika měsíců.

Ceník

Cena za individuální konzultaci s Leonou Šímovou je 2 000 Kč (50 min).

Cena za párovou konzultaci s Leonou Šímovou je 2 800 Kč (75 min). 

Protože neradi ztrácíme čas během sezení, preferujeme platbu online. Konzultaci můžete uhradit hned po její rezervaci v rámci našeho kalendáře. Platební údaje vám posíláme i na mail. Prosíme o platbu nejpozději v den, na kdy je setkání naplánováno. Zaplacené setkání si můžete sami posunout i zrušit v rezervačním systému v souladu se storno podmínkami. Pokud nechcete nebo nemůžete platit online, dejte nám vědět, domluvíme se na jiném způsobu.

Kontakty

Objednejte se ke mně přes objednávkový formulář níže. Pokud na mě máte otázky, můžete mi napsat email na info@modernilaska.cz nebo mě kontaktovat na +420 728 436 676.

Osobní konzultace probíhají na této adrese:

Institut Moderní láska
Národní 11, 3. patro
110 00 Praha
Česká republika


Naše prostory jsou pár desítek metrů od tramvajové zastávky Národní divadlo a přibližně 200 m od metra B Národní. Parkování je k dispozici na modré zóně v okolních ulicích nebo v krytých garážích Národního divadla (ulice Ostrovní).


Objednejte se na konzultaci s Leonou

Kde nás najdete

Adresa 
Národní 11 (3. patro)
110 00, Praha 1
Česká republika