Intimita na začátku vztahu

Kdy a jak začít s prvními doteky? Co znamená konsent a jak poznat, co je druhému příjemné? A co dělat, když intimita na začátku vztahu neodpovídá našim představám?

Jak na skvělý první polibek? Můžu něco pokazit, když u druhého přespím moc brzy? Co když na mé doteky příliš nereaguje? A je velký problém, když nám to hned neklape v posteli

Seznamování a začátky vztahů s sebou přináší celou řadu otázek ohledně doteků a intimity. Na tomto webináři se na ně soustředíme. Probereme, jak s doteky začít respektujícím způsobem a  pobavíme se o různých potřebách, které v intimitě máme. Řekneme si, jak posilovat chemii a jiskru, jak o initimitě komunikovat a také, co dělat, když se setkáme s odmítnutím. Představíme typické problémy v intimitě na začátku vztahu a co se s nimi dá dělat.

Využíváme data z výzkumů, odborné literatury zaměřené na intimitu a partnerství a zkušenosti z naší terapeutické praxe. Čekají vás konkrétní tipy a obsah, který lze okamžitě využít. 

Webinář je zaměřený především na intimitu během seznamování a v začátcích vztahu. Velká část obsahu je ale přenositelná do dlouhodobých vztahů. 

8. listopadu od 19h

Pokud živé vysílání nestíháte, můžete se podívat na záznam (každý účastník získá přístup k záznamu na 3 měsíce).

Online odkudkoliv

Živé vysílání i uáznam spustíte na pár kliknutí a kdyby byly problémy, jsme k dispozici. 

490 Kč

Pokud nebudete spokojení, peníze vám vrátíme. 

Otázky, na které se zaměříme

Jak s doteky začít? Jak mezi námi posilovat napětí a chemii? Jak pracovat s odmítnutím?

Jaké jsou mé potřeby v intimitě a jak o nich mluvit na začátku vztahu?

Co když je to nuda? Co když to má rád každý jinak? Dá se takový vztah udržet?

Webinářem vás provedou ...

Leona Plášilová

Leona vystudovala psychologii na Univerzitě Karlově, kde pokračuje v doktorském studiu. Je v integrativním psychoterapeutickém výcviku a jako psycholožka působí také v Centru pro sexuální zdraví v Národním ústavu duševního zdraví, kde se věnuje výzkumu sexuality a skupinové terapii. Ve své práci se zaměruje na témata jako jsou intimita, vztahy, gender a jejich rozmanité podoby.

Markéta Šetinová

Markéta studovala sociologii na Univerzitě v Oxfordu a nyní pokračuje s výzkumem na Univerzitě Karlově, kde se zaměřuje na proměnu partnerských vztahů v dnešní době. Je absolventkou systemického psychoterapeutického výcviku a ve své praxi se dlouhodobě věnuje individuální práci především se singles a s lidmi na začátku vztahu. 

Proč se zúčastnit

Naučíte se o intimitě komunikovat od úplného začátku

Spousta nedorozumění v intimitě vzniká, protože o ní neumíme mluvit. Na webináři si řekneme konkrétní tipy, jak citlivě začít s komunikací v prvních fázích seznamování.

Zlepšíte se v seznamování a v partnerských dovednostech

Láska je dovednost. Stejně jako spousta věcí, i v intimitě se můžeme zlepšovat. Webinář je impulzem k přemýšlení o tom, jak děláte vztahy, co je pro vás důležité, a jak se v nich dále posouvat.  

Dostanete záznam a další materiály

Spolu se záznamem vám poskytneme všechny zdroje, ze kterých jsme vycházeli. Můžete si v klidu projít všechny materiály a dále se v tématu vzdělávat.

Je třeba se webináře zúčastnit aktivně?
Během webináře bude prostor pro vaše dotazy a sdílení, ale je možné se celé akce zúčastnit jen jako pozorovatel, případně i zcela anonymně. Seznam účastníků s nikým nesdílíme. 
Jak to bude probíhat prakticky?

Na webinář se přihlásíte přes tento web. Na uvedený email dostanete potvrzení o objednávce a platbě. Přibližně 24h před živým vysíláním dostanete odkaz na webinář, který lze spustit z jakéhokoliv prohlížeče, a kontakt na naši koordinátorku, který můžete využít v případě technických problémů. Webinář bude trvat kolem 90 minut. Druhý den dostanete odkaz na záznam a seznam zdrojů a materiálů k další inspiraci.

Je tento webinář jen pro lidi na začátku vztahu?

Webinář je vhodný pro nezadané, lidi na začátku vztahu a všechny, které zajímá téma intimity. Pro účast není nutné být aktuálně ve vztahu ani s nimi mít větší zkušenosti. Hlavní téma tohoto webináře jsou začátky vztahu, ale spousta situací je přenositelná i do dlouhodobých vztahů.

Mám v intimitě problém. Pomůže mi tento webinář?

Webinář má vzdělávací charakter. Získáte informace o intimitě, které mohou zprostředkovat náhled na vaši aktuální situaci a posílit některé dovednosti potřebné ke změně. Může být dobrým doplňkem, pokud sami nebo s partnerem docházíte na terapie, ale v žádném případě nemůže nahradit terapeutickou spolupráci nebo zdravotnické vyšetření.