Být, či nebýt monogamní?

Vzájemnou věrnost bereme jako samozřejmost. Ale ne vždy jsme v ní šťastní. Pojďme společně přemýšlet, jak moc je pro nás monogamie v lásce důležitá. 

Věrnost do vztahu prostě patří. Je to natolik jasné, že se pro ni ani nerozhodujeme; prostě ji pro sebe i pro toho druhého předpokládáme. Přesto - nebo možná právě proto - se nám monogamie jako společnosti příliš nedaří. Skoro všem se nám líbí jiní lidé. Vysoké procento párů má zkušenost s nevěrou. 

Cílem webináře je zvědomit si, že i když to tak na první pohled nevypadá, mezi monogamií a nemonogamií je volba. Probereme, na základě čeho ji můžeme udělat. Zaměříme se na psychologické výzkumy (ne)monogamie a z filozofického pohledu prozkoumáme hodnoty a pojmy, na kterých náš přístup ke vztahům stojí. Webinář je vhodný pro lidi, které zajímají otevřené vztahy, i pro ty, kteří trvají na monogamii, ale chtějí umět lépe pojmenovat své důvody. 

Možná budete odcházet ubezpečení, že jste si zvolili správně. Možná budete mít chuť začít dělat něco jinak. V každém případě si odnesete nové impulzy k přemýšlení a pojmenujete si, co je pro vás ve vztazích důležité. Získáte tak  nasměrování, jak se o věrnosti bavit se svým (budoucím) partnerem a jak nastavovat komunikaci o citlivých tématech tak, aby váš vztah byl pevnější. 

Záznam k opakovanému zhlédnutí

K záznamu se můžete opakovaně vracet. Po zaplacení máte přístup k záznamu po dobu 3 měsíců.

Online odkudkoliv

 Záznam spustíte na pár kliknutí a kdyby byly problémy, jsme k dispozici. 

690 Kč

Dívejte se sami nebo v páru. Za kvalitou našeho webináře si stojíme. Pokud nebudete spokojení, peníze vám vrátíme. 

S klidným srdcem bych doporučil a doporučím ostatním. Neříkám, že mají být všichni v otevřeném vztahu, ale je dobré o této možnosti vědět, protože to může být možností k nastartování dialogu ve vztahu. Děkuji za to.
účastník webináře
Webinář, který člověka donutí k přemýšlení v dobrém slova smyslu.
účastnice webináře

Otázky, na které se zaměříme

Když ne monogamie, tak co?

Představíme si roviny (ne)monogamie, řekneme si rozdíl mezi nevěrou a konsensuální nemonogamií a na příbězích z terapeutické praxe si rozšíříme možnosti, jak lze přistupovat ke vztahům. 

Proč je tak těžké o nemonogamii přemýšlet?

Je monogamie v dlouhodobém partnerství důležitá?

Jak o věrnosti mluvit se svým partnerem?

Možná vám dává smysl o (ne)monogamii s partnerem nebo partnerkou mluvit, ale zatím nevíte jak. Představíme si způsoby, jak toto téma otevřít, a řekneme si, jak případně s nemonogamií začít. 

Je monogamie eticky správně?

Může nemonogamie dlouhodobě fungovat?

Na aktuálních psychologických a sociologických výzkumech si ukážeme výhody monogamie a nemonogamie a dopad těchto forem na vztahovou spokojenost, délku vztahu i výchovu dětí. 

Lekcí vás provádíme z psychologického i z filozofického pohledu 

Věříme, že na lásku je třeba dívat se komplexně. V tomto webináři spojujeme praktickou a výzkumnou rovinu s filozofickým přemýšlením.

Adam Lalák
filozof a zakladatel Institutu živé filozofie
Adam je filozof a pedagog, který se zabývá využitím filozofie v lidském životě. Adam vystudoval filozofii na univerzitě v Cambridge a nyní se mimo jiné zajímá o filozofické otázky související s mezilidskými vztahy a sexualitou.
Markéta Šetinová
psychoterapeutka a socioložka
Markéta se v rámci Univerzity Karlovy výzkumně věnuje proměnám vztahů v dnešní době. S konsensuální nemonogamií se zabývá v rámci své psychoterapeutické praxe. 

Proč se zúčastnit

Srovnáte si myšlenky

Společně přezkoumáme normu monogamie a provedeme vás reflexí hodnot, které ovlivňují naše chování ve vztahu. 

Získáte komunikační tipy

O věrnosti je důležité mluvit, ať už jste monogamní nebo ne. Provedeme vás tématy, které dává smysl otevřít, a odnesete si praktické tipy, jak takové konverzace začít. 

Zlepšíte se ve vztazích

 Láska je dovednost. Ať už jste single, nebo ve vztahu, chcete být monogamní nebo ne, naučíte se ve vztazích otevírat citlivá témata nekonfliktim způsobem.

Dostanete další materiály

Se záznamem vám poskytneme všechny zdroje, ze kterých jsme vycházeli. Můžete si v klidu projít výzkumy, filozofické texty i populárně naučné knihy a podcasty k tématu. 

Jak to bude probíhat prakticky?

Záznam si koupíte online přes tento web. Jakmile ho zaplatíte, dostanete potvrzení vaší objednávky do emailu. Do 24h vám přijde email s odkazem na webinář, který lze spustit z jakéhokoliv prohlížeče. Dále dostanete seznam zdrojů a materiálů k dalšímu přemýšlení o tématu (ne)monogamie. 

Musím mít základy filozofie?

Účastnit se může kdokoliv, koho baví přemýšlet o vztazích. Není třeba mít žádné předchozí znalosti o filozofii nebo o společenksých vědách. Webinář není o těžké teorii nebo složitých konceptech. Naším cílem je podávat informace srozumitelně a způsobem, který vám dovolí využít probírané myšlenky ve vašem životě. 

Je tento webinář o nevěře?

Tento webinář je především o prevenci nevěry. Může být užitečný, pokud s nevěrou máte ve vztazích zkušenosti, ale rozhodně není pro páry nacházející se v krizi důsledkem nevěry. Webinář nenahrazuje párovou terapii, ale může být jejím doplňkem. 

Lze tento webinář koupit jako dárek?
Ano. Pokud chcete webinář darovat k Vánocům, k narozeninám nebo prostě jen tak, napište nám to k poznámce do objednávky (ve 3. kroku - "Údaje pro fakturaci"). My vám do 24h pošleme dárkový poukaz s unikátním kódem, který můžete vytisknout a věnovat (nebo prostě jen přeposlat) komukoliv chcete. Platnost voucheru je 12 měsíců. Jakmile bude obdarovaný chtít, pošle nám svůj kód na mail info@modernilaska.cz a my mu do 24h pošleme záznam webináře.