Kateřina Weissová 

Jsem vystudovaná adiktoložka a i díky akreditovanému výcviku se věnuji všem životním tématům, nikoli jen závislostem. Můj přístup je respektovat, neodsuzovat, nehodnotit, protože každý člověk má svůj jedinečný příběh a zkušenosti. Pracuji osobně i online. 


Jsem adiktoložka, psychoterapeutka a také máma

Vystudovala jsem adiktologii na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Během mé praxe, ale i přímé práce s klienty, jsem pracovala jak s látkovými, tak i nelátkovými závislostmi. Po studiu jsem nastoupila na plně akreditovaný výcvik Terapie v postmoderně (Gaudia Institut, s.r.o.). Mými klienty jsou lidé v různých životních situacích, nejen lidé se závislostmi. Jsem také máma dvou dětí, jsem rozvedená a též jsem si prožila několik nelehkých období.

Pojďme odhodit strach ze změny

Individuální přístup je alfa omega mé práce. Znamená to především, že se snažím nepřenášet zkušenosti z jedné situace či klienta na situaci druhou či dalšího klienta. Nevybírám z předem připravených rad. Vy víte, co je pro vás nejlepší. Pojďme o tom společně přemýšlet a po cestě pomalu odhazovat strach ze změny.

Kde není prostor, není pohyb

Postmoderní přístup k terapii umožňuje kombinaci více terapeutických škol. Mé vzdělání vychází z více směrů a dovoluje mi hledat s klientem unikátní cestu. Dotýkáme se narativního přístupu, kolaborativního přístupu, terapie zaměřené na řešení, systemické či rodinné terapie, ale nevyhýbám se ani KBT technikám. Vždy najdeme s klientem jeho vlastní způsob, kterým se vydat dál a pohnout se z místa.


Principy mé terapeutické práce

Bezpečný prostor 

Ve své práci se snažím o tom, aby se klient cítil bezpečně. Jsem plně přítomna a snažím se utvořit takový prostor, kde se člověk bude moci otevřít a nebude se bát svých slov.

Terapie není ostuda

Povedeme spolu rozhovory o tématech, na které třeba jinde nemáte prostor nebo sílu nebo jednoduše není vhodná doba k tomu je vést s někým jiným. Nedávám žádné diagnózy ani škatulky a mít svého terapeuta opravdu není žádná ostuda.

Lidskost a důvěra

Důvěra je stěžejní. Bez důvěry nikdy nevznikne žádný vztah. Důvěra se musí budovat a kultivovat. Všichni jsme lidi a potřebujeme být slyšeni, vnímáni, přijímáni. I díky tomu vzniká terapeutický vztah, lidský vztah, který může působit léčivě..

Nikdy není pozdě začít  

Ač se to nemusí zdát, tak začít s terapií může být jeden z nejtěžších momentů celé terapie. Nikdy není pozdě mluvit o náročných věcech a chtít žít třeba o něco jinak. Začněte. Malé kroky vedou totiž k větším krokům.


Potřebujete terapii co nejdříve?

Do 72h po objednání vám nabídneme termín s jednou z našich terapeutek.


V terapii se zaměřuji na tato témata

Ve své práci se zaměřuji na celou řadu témat, od závislostí přes vztahy až po pracovní témata. 

Závislost a podpora v abstinenci

Rodinné a mezilidské vztahy

Závislost blízkých

Rozvody a rozchody  

Sebedůvěra

Strachy a obavy


Reference mých klientů 

O Katce bych dokázala napsat mnoho pěkného. Její nesmírná přívětivost, autenticita, empatie, hluboké pochopení, zralost. Vyzdvihnu ale následující: Do její ordinace jsem přišla s problémem, který jsme společně vyřešily. Děkuji. 

Evelína Klientka

Kateřina umí naslouchat - za svoje peníze člověk dostane hodinu dokonale soustředěné pozornosti. A nadto dovede klást ty správné otázky. Vytušit, v kterých způsobech přemýšlení, je člověk silný, a pomoct mu je přesměrovat tam, kde má zatím mezery. Pokaždé, když odcházím, připadám si naživu a mám pocit, že jsem dostal kus pozitivní energie. Zkrátka: terapie je dřina, s Kateřinou však zazivam, že má ta dřina smysl.

Jan H. Klient
Praktické informace

Místo. Konzultace poskytujeme osobně na adrese Národní 11 (3. patro), Praha 1 nebo online skrz Google Meet (nebo jiný nástroj).

Délka setkání. Konzultace trvá 50 minut (75 minut pro pár), pokud se s terapeutem nedomluvíte jinak.

Storno. Potvrzením rezervace se termín stává závazným, a pokud ho potřebujete zrušit či změnit, udělejte to, prosím, alespoň 48 hodin pomocí sms nebo emailu vašemu terapeutovi, abychom setkání mohli nabídnout někomu jinému. Pokud termín zrušíte nebo změníte později, bude potřeba uhradit 50 % z ceny konzultace.

Délka spolupráce. Nabízíme jednorázové konzultace i dlouhodobou spolupráci. Jednorázové setkání lze rámovat poradensky, s většinou lidí ale pracujeme dlouhodobě, abychom se lépe poznali a v tématu mohli jít do hloubky. Frekvence je vždy na vzájemné dohodě, nejčastěji se setkáváme jednou za dva týdny po dobu několika měsíců.

Ceník

Cena za individuální konzultaci s Kateřinou Weissovou je 1 800 Kč (50 min).

Protože neradi ztrácíme čas během sezení, preferujeme platbu online. Konzultaci můžete uhradit hned po její rezervaci v rámci našeho kalendáře. Platební údaje vám posíláme i na mail. Prosíme o platbu nejpozději v den, na kdy je setkání naplánováno. Zaplacené setkání si můžete sami posunout i zrušit v rezervačním systému v souladu se storno podmínkami. Pokud nechcete nebo nemůžete platit online, dejte nám vědět, domluvíme se na jiném způsobu.

Kontakty

Objednejte se ke mně přes objednávkový formulář níže. Pokud na mě máte otázky, můžete mi napsat email na info@modernilaska.cz.

Osobní konzultace probíhají na této adrese:

Institut Moderní láska
Národní 11, 3. patro
110 00 Praha
Česká republika


Naše prostory jsou pár desítek metrů od tramvajové zastávky Národní divadlo a přibližně 200 m od metra B Národní. Parkování je k dispozici na modré zóně v okolních ulicích nebo v krytých garážích Národního divadla (ulice Ostrovní).


Objednejte se na konzultaci s Kateřinou

Kde nás najdete

Adresa 
Národní 11 (3. patro)
110 00, Praha 1
Česká republika