Láska je dovednost

Věnujeme se psychoterapii a vzdělávání v mezilidských vztazích. Propojujeme současné společenskovědní poznání s praxí a věříme, že každý se může v seznamování a v lásce zlepšovat. 


 Zaměřujeme se především na tato témata

Single život

Ať už jste nezadaní, protože jste si to vybrali, nebo protože to tak dopadlo, může být výzvou žít ve společnosti, která tolik protěžuje partnerství. Přitom spokojenost a romantické vztahy spolu nemusí souviset. Pojďme se bavit o rozvíjení vztahu sama k sobě a posílávání nejen romantických vztahů. 

Seznamování

Seznamování nás nikdo neučil. Není divu, že v tom tápeme. Přitom výběr partnera může být jedno z nejdůležitějších životních rozhodnutích. Pojďme společně přemýšlet, kde se seznámit, jestli mají online seznamky smysl nebo nakolik je u protějšku důležitá chemie.

Začátky vztahů

Začátky vztahů jsou krásné i náročné pro svou nejasnost. Možná máme pochyby, jestli si dostatečně rozumíme. Možná máme obavy, že vše postupuje příliš rychle nebo pomalu. Začátku vztahu je důležité dát pozornost. Je to příležitost nastavit pevné základy pro dlouhodobý vztah. 

Partnerská spokojenost

Všechny pohádky končí svatbou. Ale jak spolu pak lidé žijí šťastně až do smrti? Spokojený vztah většinou vyžaduje více práce, než se na začátku zdá. Společně můžeme rozvíjet už tak dobré vztahy nebo v náročných chvílích pomoci udělat z krize příležitost. Na párových tématech pracujeme s jednotlivci i s páry.

Vztahová a sexuální diverzita

Otevřené vztahy. Polyamory. BDSM. Asexualita. Není jeden způsob, jak mít spokojený vztahový nebo sexuální život. Dejme si svobodu žít tak, jak je pro nás nejlepší. Pojďme společně zkoumat, jak to máte ve vztazích a sexu vy, a jak své preference komunikovat partnerovi nebo okolí.

LGBTQ+

Některé situace prožíváme všichni stejně, jiné jsou specifické s ohledem na naši identitu. Kdo jsem, proč je to důležité, co to s sebou nese a jak tvořit spokojené vztahy a žít v souladu sám se sebou? Tyto a další otázky vám pomůžeme zasadit do kontextu LGBTQ+. 

Náš tým a spolupracovníci

Markéta Šetinová

Zakladatelka, psychoterapeutka a lektorka. Markéta studovala sociologii na Univerzitě v Oxfordu, nyní se věnuje výzkumu na Univerzitě Karlově. Jako psychoterapeutka a lektorka pracuje především se singles, s lidmi na začátku vztahu a věnuje se tématu proměny vztahů. 

Jiřina Hermanová

Psychoterapeutka a lektorka. Jiřina studovala psychoterapii na Pražské vysoké školé psychosociálních studií a v současné době je v psychoterapeutickém výcviku PCA. Věnuje se především partnerským vztahům a pracuje s jednotlivci i s páry.                  

Veronika Vytejčková

Psychoterapeutka a lektorka. Veronika je absolventkou Centre of Applied Jungian Studies a frekventantkou psychoterapeutického výcviku vedeného Českou společností pro analytickou psychologii. Věnuje se hlubinné terapii se zaměřením na partnerské vztahy. Zajímá ji LGBTQ+ problematika. 

Tereza Růžičková

Psychoterapeutka a lektorka. Tereza vystudovala psychologii na Univerzitě v Oxfordu a nedávno tam dokončila i výzkumný doktorát. Nyní prochází výcvikem v kognitivně-behaviorální terapii a ve své praxi se zaměřuje mimo jiné na úzkosti a deprese a jejich vliv na naši pohodu v partnerských či rodinných vztazích.

Michaela Carter

Psychoterapeutka a lektorka. Michaela studovala Pražskou vysokou školu psychosociálních studií a následně na Karlově univerzitě, Fakultě humanitních studií. Je absolventkou psychoterapeutického výcviku PCA. Má dlouholeté zkušenosti v práci s páry i jednotlivci. 

Kateřina Sodomková

Mediátorka a lektorka. Kateřina je zapsanou mediátorkou na Ministerstvu spravedlnosti a rodinnou poradkyní. Lektoruje kurzy mediace, rodinné mediace a spolupracuje se školami. Ve své mediační praxi se zaměřuje na komunikaci ve vztazích mezi partnery, rodiči a mezi rodiči a dětmi.

Leona Plášilová

Psychoterapeutka a lektorka. Leona vystudovala psychologii na Univerzitě Karlově, kde pokračuje v doktorském studiu. Je v integrativním psychoterapeutickém výcviku a jako psycholožka působí také v Centru pro sexuální zdraví v Národním ústavu duševního zdraví. 

Ema Sikora

Psychoterapeutka a lektorka. Ema vystudovala Andragogiku a personální řízení na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, a následně magisterský program Honors Academia na VŠE. Nyní dokončuje výcvik v postmoderní psychoterapii v rámci Insitutu Gaudia. Ema pracuje s jednotlivci i páry. 

Eliška Kalinová

Koordinátorka. Eliška studovala sociologii na University of Warwick, nyní pokračuje v magisterském studiu sociologie se zaměřením na aplikovaný výzkum na Karlově univerzitě, Fakultě sociálních věd. V Institutu má na starosti online komunitu, komunikaci a koordinaci vzdělávacích aktivit.