Lucia Rott

Nabízím pomoc všem, kteří se nachází v tíživé životní situaci, nebo i těm, kteří si chtějí srovnat myšlenky, či udělat ve svém životě nějakou změnu. Pracuji osobně i online. Mluvím česky a anglicky. Nabízím i párovou terapii. 


Najít odvahu být tím, kým chci být

Rozhodnutí stát se terapeutkou ve mně dozrávalo v průběhu celého mého studia i začátku pracovní kariéry. Nakonec mne přesvědčila má 9-měsíční cesta kolem světa, kterou jsem absolvovala v roce 2019. V průběhu této cesty jsem si totiž po letech dovolila jít ke svému autentickému já. Je občas náročné vědět co chceme, a ještě náročnější je umět si to dovolit. Proto oceňuji všechny mé klienty, kteří najdou odvahu a začnou s terapií. 

Praxe z více oblastí

Vystudovala jsem Sociologii a Environmentální studia na Masarykově univerzitě v Brně. Část studií jsem absolvovala ve Velké Británii a v Indii. Mám za sebou výcvikový program v  koučinku u Gestalt Essence a také Základy krizové intervence v Remedium Praha. Profesní zkušenosti mám pak i z oblasti HR na manažerské úrovni, přičemž jsem měla možnost přednášet i v NYC a Silicon Valley. Aktuálně dokončuji terapeutický výcvik Terapie v postmoderně u Gaudia Institutu. Jsem také kandidátním členem České asociace pro psychoterapii.

Terapie šitá na míru

Pracuji postmoderně. Orientuji se v systemické terapii, terapii zaměřené na řešení a narativě, ale nebojím se občas si vypůjčit některou z technik jiných terapeutických směrů. Je pro mne důležité aby si klienti odnesli to co potřebují, a proto se ráda nechám inspirovat gestaltem, KBT nebo technikami odjinud, pokud mi přijde, že budou užitečnější. Tak jako každý z nás je jedinečný, tak i každá terapie s každým klientem je jedinečná


Principy mé terapeutické práce

Řešení máme každý uvnitř nás, jen ho musíme objevit.

Někdy se cítíme zahlcení a chyceni ve spleti emocí a myšlenek. V tu chvíli je těžké vidět, co zrovna v takové chvíli potřebujeme nebo chceme. Věřím, že pomocí terapeutického rozhovoru je možné tyto emoce a myšlenky roztřídit a vytvořit prostor pro objevování našich unikátních řešení dané situace. .

Změna je vždy možná.

Změna je nejen vždy možná, změna je nevyhnutelná. Tím, že máme odvahu mluvit o svých problémech s někým dalším, činíme již první krok ke změně. Převyprávění vašeho příběhu v bezpečném a přijímajícím prostředí terapeutovny pomáhá nacházet jiné úhly pohledu na vaši situaci. A také aktivovat vaše vlastní dovednosti a sílu k zvládání těžkých životních momentů.

Malé kroky vedou k velkým výsledkům.

Mým cílem je, abyste mohli převzít otěže svého života opět do svých rukou, a to dlouhodobě. Na začátku spolu budeme hledat ty nejmenší možné změny, které se ve vaší situaci dají bezpečně provádět. A věřím, že se na tyto malé změny nabalí další. Je to princip sněhové koule - nakonec si povšimnete, že malé změny vedly k zásadnímu výsledku.

Naše spolupráce má být užitečná. 

Je pro mne důležité, abyste se cítili bezpečně a v přijímajícím prostředí. Snažím se proto pracovat s laskavostí a soucitem. Je však pro mne důležitá i užitečnost našich sezení. Proto někdy budu podporující a přijímající, a někdy vám zase opatrně skočím do řeči, nebo vás trochu popostrčím, pokud to bude užitečnější. Snažím se o to, aby naše společná práce byla prospěšná především pro vás, a abyste si z ní odnesli to, co ve své životní situaci právě potřebujete.


Potřebujete terapii co nejdříve?

Do 72h po objednání vám nabídneme termín s jednou z našich terapeutek.


V terapii se zaměřuji na tato témata

Ať už za mnou přijdete s jakýmkoliv tématem, soustředíme se na to, abyste získali nad svým životem větší kontrolu a podpoříme vaši životní spokojenost. 

Stres a přetlak

Úzkosti a panické ataky

Vyhoření a pracovní témata

Deprese   

Sebevědomí a seberozvoj

Závislosti


Reference mých klientů 

Cítil jsem se vyčerpaný a ztracený. Po našich sezeních se to mohlo rozpustit a já znovu objevil energii a radost z práce, kterou dělám. Lucia vám dává dostatek prostoru, ale také vás vedou všemi správnými způsoby, abyste objevili to, co skutečně potřebujete.

Ondřej Z. Klient

Cítím, že celý můj pracovní tým těží z času stráveného s Lucií. Mám jasnější představu o tom, kam jdeme, a jak se tam dostaneme. Lucia má dar klást ty správné otázky.

Pavel Š. Klient

Lucia mi pomohla ujasnit si mnoho aspektů mých osobních a pracovních vztahů. Její otázky vás přibližují  k pochopení sebe sama, svého okolí a možností v konkrétní situaci. Po sezení odcházíte s pocitem, že víte dělat, co je potřeba.

Martin J. Klient

Jakým způsobem přemýšlím si můžete poslednout v mém komentáři pro podcast od Aktuálně.cz o gaslightingu.


Praktické informace

Místo. Konzultace poskytujeme osobně na adrese Národní 11 (3. patro), Praha 1 nebo online skrz Google Meet (nebo jiný nástroj).

Délka setkání. Konzultace trvá 50 minut (75 minut pro pár), pokud se s terapeutem nedomluvíte jinak.

Storno. Potvrzením rezervace se termín stává závazným, a pokud ho potřebujete zrušit či změnit, udělejte to, prosím, alespoň 48 hodin pomocí sms nebo emailu vašemu terapeutovi, abychom setkání mohli nabídnout někomu jinému. Pokud termín zrušíte nebo změníte později, bude potřeba uhradit 50 % z ceny konzultace.

Délka spolupráce. Nabízíme jednorázové konzultace i dlouhodobou spolupráci. Jednorázové setkání lze rámovat poradensky, s většinou lidí ale pracujeme dlouhodobě, abychom se lépe poznali a v tématu mohli jít do hloubky. Frekvence je vždy na vzájemné dohodě, nejčastěji se setkáváme jednou za dva týdny po dobu několika měsíců.

Ceník

Cena za individuální konzultaci s Luciou Rott je 1 800 Kč (50 min), cena za párovou konzultaci je 2 800 Kč (75 min).

Protože neradi ztrácíme čas během sezení, preferujeme platbu online. Konzultaci můžete uhradit hned po její rezervaci v rámci našeho kalendáře. Platební údaje vám posíláme i na mail. Prosíme o platbu nejpozději v den, na kdy je setkání naplánováno. Zaplacené setkání si můžete sami posunout i zrušit v rezervačním systému v souladu se storno podmínkami. Pokud nechcete nebo nemůžete platit online, dejte nám vědět, domluvíme se na jiném způsobu.

Kontakty

Objednejte se ke mně přes objednávkový formulář níže. Pokud na mě máte otázky, můžete mi napsat email na info@modernilaska.cz.

Osobní konzultace probíhají na této adrese:

Institut Moderní láska
Národní 11, 3. patro
110 00 Praha
Česká republika


Naše prostory jsou pár desítek metrů od tramvajové zastávky Národní divadlo a přibližně 200 m od metra B Národní. Parkování je k dispozici na modré zóně v okolních ulicích nebo v krytých garážích Národního divadla (ulice Ostrovní).


Objednejte se na konzultaci s Luciou

Kde nás najdete

Adresa 
Národní 11 (3. patro)
110 00, Praha 1
Česká republika