Adam Lalák

Osobně mi filozofická reflexe vždy pomáhala lépe rozumět tomu, co je důležité, a žít tak lepší život. Ve své práci filozofického poradce bych rád tuto zkušenost zprostředkoval více lidem. Věřím, že filozofie nabízí modernímu člověku zajímavou alternativu k cestám, které mu poskytuje třeba psychologie, náboženství nebo ezoterika. Pracuji v češtině a angličtině.


Mám zkušenosti z více oborů

Vystudoval jsem filozofii na University of Cambridge v Anglii, kde jsem se začal více zajímat o lidskou mysl a všechna její tajemství. Nyní studuji doktorát z filozofie na Ludwig-Maximillians Universität v Německu, při kterém zkoumám vztah mezi myšlením a spiritualitou. Absolvoval jsem výcviky ve filozofickém poradenství v Institut de Pratiques Philosophiques ve Francii a v Socratisch Gesprech v Holandsku. Kromě toho mám za sebou roky práce v businessu, v neziskovém sektoru i ve vzdělávání. Od roku 2021 vedu českou organizaci Institut živé filozofie, který pořádá zážitkově-filozofické kurzy pro veřenost.

Přináším filozofii blíže lidem

 Rád bych filozofii vytáhl z univerzit a dostal ji blíže k lidem. Inspiruje mě vzor starého Řecka, ve kterém filozofie představovala mnohem více “způsob života” než abstraktní akademickou disciplínu. Hluboké rozhovory s lidmi z masa a kostí pro mne vždy byly zajímavější formou filozofie, než studium tlustých knih. Občas se mi zdá, že z filozofie, tak, jak je dnes provozována na univerzitách, se kamsi vytratil člověk. Filozofie by se podle mého názoru měla zabývat především opravdovými problémy lidského života a pomáhat nám tak žít lepší životy. 

Klíčem je žitá zkušenost každého z nás

Nejzajímavější myšlenky se nerodí ve studovnách, ale z reflexe žité zkušenosti každého z nás. Jak jednou kdysi dávno pravil Protágorás:  “Mírou všech věcí je člověk.” Tento prastarý citát miluju. Krásně podle mě vyjadřuje to, že pravda se nepovaluje kdesi na chodníku. Pokud chceme nahlédnout objektivní pravdu o světě, musíme vždy začít u člověka a od jeho žité zkušenosti. Co nás náš životní příběh učí o povaze lásky, utrpení, jistoty? 


Principy mé poradenské práce

Starost o klienta

Každý klient je jedinečný a každá životní situace si v mých očích zasluhuje filozofickou pozornost. Snažím se naslouchat, soucítit, porozumět.

Hledání základních pravd lidského života

Tuto touhu sdílím s dlouhou filozofickou tradicí táhnoucí se od antického Řecka. Filozofické poradenství vnímám jako setkání dvou lidí se svými vlastními příběhy, kteří se vydávají na toto hledání společně. 


Potřebujete konzultaci nejdříve?

Do 72h po objednání vám nabídneme termín.


V poradeství se zaměřuji na tato témata

Nejčatěji pracuji s lidmi, kteří se ocitli ve složité a těžko uchopitelné životní situaci, a rádi by jí více porozuměli. 

Existenciální krize

Morální dilemata

Pocit životní ztracenosti či zaseknutosti

Vztah sám k sobě a autenticita

Stres a pracovní témata

Duchovní zážitky    


O tom, co je filozofické poradenství a jak může pomoci si mě můžete poslechnout mluvit například v podcastu Balanc na Radiu Wave.


Praktické informace

Místo. Konzultace poskytujeme osobně na adrese Národní 11, Praha 1 (4. patro) nebo online skrz Google Meet (nebo jiný nástroj).

Délka setkání. Konzultace trvá 50 minut, pokud se s terapeutem nedomluvíte jinak.

Storno. Potvrzením rezervace se termín stává závazným, a pokud ho potřebujete zrušit či změnit, udělejte to, prosím, alespoň 48 hodin pomocí sms nebo emailu vašemu terapeutovi, abychom setkání mohli nabídnout někomu jinému. Pokud termín zrušíte nebo změníte později, bude potřeba uhradit 50 % z ceny konzultace.

Délka spolupráce. Nabízíme jednorázové konzultace i dlouhodobou spolupráci. Frekvence je vždy na vzájemné dohodě, nejčastěji se setkáváme jednou za dva týdny po dobu několika měsíců.

Ceník

Cena za individuální konzultaci s Adamem Lalákem je 1 500 Kč (50 min). 

Platba probíhá vždy až po setkání, buď hotově nebo přes QR kód.

Kontakty

Objednejte se ke mně přes objednávkový formulář níže. Pokud na mě máte otázky, můžete mi napsat email na info@modernilaska.cz.

Osobní konzultace probíhají na této adrese:

Institut Moderní láska
Národní 11, 3. patro
110 00 Praha
Česká republika


Naše prostory jsou pár desítek metrů od tramvajové zastávky Národní divadlo a přibližně 200 m od metra B Národní. Parkování je k dispozici na modré zóně v okolních ulicích nebo v krytých garážích Národního divadla (ulice Ostrovní).


Objednejte se na konzultaci s Adamem

Kde nás najdete

Adresa 
Národní 11 (3. patro)
110 00, Praha 1
Česká republika