Konverzace na rande

První rande může být pro mnohé z nás stresující událostí. Přemýšlíme nad tím, jak zapůsobit, co říci a čemu se raději vyhnout. Klíčem k úspěšnému rande však není skvěle vypadat a mít perfektní životopis, ale hlavně kvalitní konverzace. Přečtěte si několik našich tipů, jak vytvořit dobrou dynamiku a udržet zajímavou konverzaci na rande.

Vyváženost

Špatné rande může být buď monologem jednoho z partnerů, nebo výslechem, kde se jen jeden ptá a druhý odpovídá. Ideální je, když je konverzace vyvážená. To znamená, že oba partneři mají stejnou příležitost mluvit a naslouchat. K tomu je důležité nejen klást otázky, ale také odpovídat a sdílet své vlastní zážitky a názory.

Pravdivost a autenticita

Na prvních schůzkách se často snažíme zapůsobit a ukázat se v tom nejlepším světle. Přesto je lepší být autentický a upřímný. Zajímáme-li se o to, co máme s partnerem odlišně a proč, můžeme lépe pochopit jeho hodnoty a priority. To nám pomůže rozhodnout, zda je mezi námi potenciál pro dlouhodobý vztah.

Tip: 36 Otázek

Existuje sociální experiment, který ukazuje, že dva lidé se mohou zamilovat pouhým položením a zodpovězením sady 36 otázek během hodiny. Tyto otázky jsou osobní a povzbuzují otevřenost a zranitelnost, což může vést k hlubšímu porozumění a propojení. Zkusit je můžete na 36questionsinlove.com. Samozřejmě to ale berte s rezervou :). Nic jako univerzální návod k zamilování neexistuje.

Reflexe po Rande

Po rande je dobré si položit několik otázek: měli jsme s druhým člověkem na rande opravdu spojení, nebo se jednalo jen o dobře strávený čas? Projevoval druhý zájem o nás? Jak mohu na dalším rande posílit flirtování a dát více najevo zájem?

V Institutu Moderní láska věříme, že všichni se můžeme ve vztazích zlepšovat. Nabízíme psychoterapii pro jednotlivce a páry, osobně i online. Věnujeme se také vzdělávání v seznamování a vztazích. Můžete se třeba přidat na webinář Kde se seznámit nebo Skorovztahy: nevyvážená láska. Osobně nás můžete potkat také na skupinovém setkání Hranice či Polyamorie, které se konají každý měsíc.