Ema Sikora 

Pomáhám lidem zvládat tíživé situace - nejen ve vztazích. Jako terapeutka zaměřená na řešení vám pomohu posunout se z náročných situací k životu, který vám dělá radost. Pracuji s jednotlivci i páry. 


Více jak 10 let pracuji v oblasti seberozvoje

Vystudovala jsem andragogiku a personální řízení na Univerzitě Karlově. V rámci studia a posléze i pracovně jsem se věnovala vzdělávání dospělých i dětí, jsem autorkou několika seberozvojových kurzů. Zajímá mě téma motivace, leadershipu, komunikace, týmové práce. Osobně mě naplňuje, když nějaký čas po workshopu nebo terapeutické spolupráci vidím, že se lidem daří lépe zvládat náročné situace nebo u nich došlo ke změně. 

Věnuji se postmoderní terapii

Momentálně dokončuji plně akreditovaný psychoterapeutický výcvik Terapie v postmoderně od Gaudia Institutu. V rámci tohoto integrativního výcviku kombinuji narativní terapii, systemiku a na řešení orientovaný přístup. K terapii tedy přistupuji komplexně, neodděluji problém jednotlivce od jeho prostředí a nahlížím na terapeutická témata v širším kontextu - jak v osobním, tak ve společenském.  

Náročné situace mě naučily říkat si o pomoc

V životě jsem musela projít několika težkými zkouškami, vztahovými, profesními i zdravotními. A hodně dlouho mi trvalo naučit se říkat si o pomoc. Vím, jak může být komplikované čelit věcem mimo naši kontrolu a  příjmout to, co bychom si rozhodně sami nevybrali. Tato sebezkušenost u mě podtrhla víru v důležitost terapie a posílila mou empatii směrem ke klientům v krizových situacích.


Principy mé terapeutické práce


Univerzální řešení neexistuje

Řešení je málokdy univerzální, vyplatí se hledat to pravé a jedinečné pro vás. Pevně věřím, že každý člověk má schopnost najít své unikátní řešení v sobě, s ohledem na své vlastní možnosti, životní zkušenosti a síly. 

Pracuji s příběhy

S lidmi zkoumám příběhy, které si o svém životě vypráví. Někdy pracujeme s metaforami a symboly a společně mapujeme, jestli nám jsou naše příběhy užitečné. A hlavně přemýšlíme, jak se na některé situace podívat jinak, třeba laskavěji sami k sobě.


Vnitřní terapeut

Není mým cílem vás v terapii udržet dlouhé roky. V rámci naší spolupáce budeme budovat vašeho vlastního “vnitřního terapeuta”, tedy posilovat vaše schopnosti tak, abyste do budoucna zvládli náročné situace i bez intenzivní psychoterapie. 

Zpomalení 

Naše doba je zaměřená na výkon: v práci, doma, v seberozvoji. Z mé praxe ale vychází, že někdy je potřeba zpomalit, abychom k cíli došli rychleji. Během naší práce tedy budeme hledat cesty, jak v životě najít klid a lehkost. A zároveň, jak se posunout k cíli co nejefektivněji.


Potřebujete terapii co nejdříve?

Do 72h po objednání vám nabídneme termín s jednou z našich terapeutek.


V terapii se zaměřuji na tato témata

Nejčastěji se věnuji lidem se vztahovými tématy, ať už je to vztah sám k sobě nebo mezilidské vztahy. 

Partnerství a manželství

Sebedůvěra a asertivita

Bezdětnost (chtěná i nechtěná)

Polyamorie a otevřené vztahy 

Vliv nemoci a osobních krizí na vztahy

Víra a spiritualita

Reference

Som rad, že sa vám môžem poďakovať zato ako ste mi pomohla po psychickej stránke. Dosť som sa zmenil čo sa týka postoja k životu a uvedomil som si, že je to môj život a moje rozhodnutia.

Tibor A. klient
Setkávame se už půl roku a jsem moc spokojená. Puvodně jsem plánovala vyřešit jen jednu věc, ale postupně se z terapie stala taková moje opora a jsem ráda, že se na vás můžu s důvěrou obrátit s jakýmkoli tématem, a vy mi vždycky porozumite. Obrovské díky!
Magdalena K. klientka
V rámci rozvodu jste mi moc pomohla všechno to zvládnout, měla jsem strach především o děti. Byla to moje první zkušenost s terapií, takže děkuju, že jste mě tím provedla.
Andrea N klientka

Věřím síle podpůrných skupin 

Jako terapeutka se věnuji i podpůrným skupinám. Vnímám je jako důležitou nízkoprahovou aktivitu, kde si každý může vyzkoušet, jakou sílu má sdílení a diskuze o těžkostech i radostech života. V současné době vedu dvě podpůrné skupiny. Jedna je pro lidi, kteří praktikují polyamorii nebo o ní přemýšlí. Druhá je pro ženy a muže, kteří se léčí s poruchami příjmu potravy. 


Praktické informace

Místo. Konzultace poskytujeme osobně na adrese Národní 11 (3. patro), Praha 1 nebo online skrz Google Meet (nebo jiný nástroj).

Délka setkání. Konzultace trvá 50 minut (75 minut pro pár), pokud se s terapeutem nedomluvíte jinak.

Storno. Potvrzením rezervace se termín stává závazným, a pokud ho potřebujete zrušit či změnit, udělejte to, prosím, alespoň 48 hodin pomocí sms nebo emailu vašemu terapeutovi, abychom setkání mohli nabídnout někomu jinému. Pokud termín zrušíte nebo změníte později, bude potřeba uhradit 50 % z ceny konzultace.

Délka spolupráce. Nabízíme jednorázové konzultace i dlouhodobou spolupráci. Jednorázové setkání lze rámovat poradensky, s většinou lidí ale pracujeme dlouhodobě, abychom se lépe poznali a v tématu mohli jít do hloubky. Frekvence je vždy na vzájemné dohodě, nejčastěji se setkáváme jednou za dva týdny po dobu několika měsíců.

Ceník

Cena za individuální konzultaci s Emou Sikora je 2 000 Kč (50 min), za pár pak 2 800 Kč (75 min). 

Protože neradi ztrácíme čas během sezení, preferujeme platbu online. Konzultaci můžete uhradit hned po její rezervaci v rámci našeho kalendáře. Platební údaje vám posíláme i na mail. Prosíme o platbu nejpozději v den, na kdy je setkání naplánováno. Zaplacené setkání si můžete sami posunout i zrušit v rezervačním systému v souladu se storno podmínkami. Pokud nechcete nebo nemůžete platit online, dejte nám vědět, domluvíme se na jiném způsobu.

Kontakty

Objednejte se ke mně přes objednávkový formulář níže. Pokud na mě máte otázky, můžete mi napsat email na info@modernilaska.cz.

Osobní konzultace probíhají na této adrese:

Institut Moderní láska
Národní 11, 3. patro
110 00 Praha
Česká republika


Naše prostory jsou pár desítek metrů od tramvajové zastávky Národní divadlo a přibližně 200 m od metra B Národní. Parkování je k dispozici na modré zóně v okolních ulicích nebo v krytých garážích Národního divadla (ulice Ostrovní).


Objednejte se na konzultaci s Emou

Kde nás najdete

Adresa 
Národní 11 (3. patro)
110 00, Praha 1
Česká republika