Kateřina Cabalková

Jsem plně akreditovaná terapeutka. Pomáhám jednotlivců, párům i rodinám. Jsem členkou České společnosti KBT, akreditovanou rodinnou terapeutkou Společnosti rodinných a systemických terapeutů. Ve své práci integruji více terapeutických směrů.


Fascinuje mě sebepoznání

Vystudovala jsem obor Sociální politika a sociální práce na Univerzitě Karlově, nyní pokračuji doktorským studiem. Během studia mne zájem o sebepoznání a péče o duševní pohodu studentů přivedl k založení Poradenského centra Hybernská pod Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy. Úspěšně jsem ukončila psychoterapeutický výcvik Transformační systemické terapie vedený Společností transformační systemické terapie V. Satirové ČR, výcvik výcvik v Dialekticko behaviorální terapii - British Isles DBT Training, Základní krizovou intervenci vedenou REMEDIEM Praha, Výcvik v motivačních rozhovorech vedený PhDr. Janem Soukupem, Ph.D. a mnoho dalších menších vzdělávacích a zážitkových kurzů, dobrovolných stáží, seminářů a odborných sympozií.

Jsem aktivní v odborné komunitě

Jsem řádnou členkou České asociace pro psychoterapii, Společnosti transformační systemické terapie Virginie Satirové ČR, stejně tak SOFT| Společnosti rodinných a systemických terapeutů, kde jsem získala akreditaci rodinného terapeuta. Dále jsem řádnou členkou české společnosti KBT, kde se aktivně podílím na vzniku nové Dialekticko behaviorální sekce.  

Pracuji s jednotlivci, páry i rodinou 

Ráda hledám rozmanitost, která se hezky zrcadlí i do mých terapeutických zkušeností. Mám výcvik v systemické terapii i v DBT terapii, jež vychází z principů kognitivně behaviorální terapie. Ta metody KBT dále rozšiřuje a specializuje je pro lidi s vysokou emoční citlivostí. Kontinuálně se vzdělávám a ve své praxi kombinuji celou řadu terapeutických metod. Od roku 2019 se věnuji klientům v soukromé praxi, ale mám zkušenost i s prací ve službách sociálního a školského resortu. Pracuji s lidmi potýkajícími se s Hraniční poruchou osobnosti v DBT centru organizace Kaleidoskop. Pracovala jsem jako terapeut projektu Stop násilí SOS centra organizace Diakonie. Vzdělávala jsem a terapeuticky pracovala se studenty Univerzity Karlovy.


Principy mé terapeutické práce

Terapie je vhodná pro všechny

Co je možné řešit v terapii? Cokoliv, co zaměstnává vaši mysl a je vám v životě nepohodlné. Pracuji s klienty, kteří si rádi dopřejí čas pro péči o své nitro a své myšlenky. Stejně tak pracuji s klienty, které trápí konkrétní potíže a společně hledáme cestu, která vede k jejich vnitřní spokojenost a rozvíjí jejich dovednosti prožívat život kvalitněji.

Děláme v danou chvíli to nejlepší, co umíme

V terapii zastávám partnerský a nehodnotící přístup. Věřím, že každý má v sobě sílu své nesnáze řešit, jen někdy potřebuje od druhého nabídku jiného úhlu pohledu, podporu v nesnadném životním období, či být vyslyšen. Věřím, že čím lépe známe sami sebe, tím kvalitněji umíme vlastní život žít a vytvářet vztahy, ve kterých najdeme sounáležitost, oporu i svobodu

Autenticita terapeuta i klienta

Terapeutický vztah je jedním z nejintimnějších vztahů vůbec. Velmi mi záleží na tom, abychom se klient i já cítili v terapii příjemně a svobodně se mohli projevovat. Ve své terapeutické práci ráda využívám metafory, přirovnání i humor.

Pracuji zážitkově

Někdy pouhá slova nestačí nebo nejsou dostupná k vyjádření vnitřního prožívání člověka. Pokud klient i já souhlasíme, ráda pracuji se zobrazením vnitřního prožívání skrz předměty, nákres či práci s tělem. 


Potřebujete terapii co nejdříve?

Do 72h po objednání vám nabídneme termín s jednou z našich terapeutek.


Reference mých klientů

„Ke Kateřině chodím již několik let a znamenalo to pro mě obrovský posun. Můžu otevřeně řešit i věci, k jejichž řešení jsem nečekal, že se odhodlám. Ze sezení si vždycky odnáším pocit, že věci dávají o něco víc smysl, a jsou pro mě pokaždé velkým přínosem.“

Jáchym H. klient

"Po dlouhém hledání vhodného psychoterapeuta jsem zakotvila u Kateřiny a jsem moc spokojená! Naslouchá, nesoudí a pomáhá mi hledat způsoby, jak se zdravě vyrovnávat s emocemi. Doporučuji a děkuji :)."

Lucie W. klientka

Na terapie ke Kateřině chodím již více než dva roky a velmi mi pomohly při hledání řešení k mým problémům. Kateřina má velice laskavé a chápavé srdce, které je navíc vyztuženo trpělivostí a humorem. Její služby mohu doporučit všem, jež mají pocit, že si neví rady se svými trabli a hledají pomoc či podporu, kterou u Kateřiny určitě naleznou.

Jan Š. klient

V terapii se zaměřuji na tato témata

Věnuji se klientům, kteří se z jakéhokoli důvodu necítí ve svém životě dobře a uvědomili si, že vnímají potřebu podpory ve svých dalších životních krocích.

Sebepoznání a vztah sám k sobě

Úzkosti a deprese

Mezilidské vztahy a komunikace

Emoce a zvládání náročných situací

Rodinné vztahy

Vysoce citliví lidé


Má účast v diskuzi na předpremiéře quebecké romantické komedie. 

Praktické informace

Místo. Konzultace poskytujeme osobně na adrese Národní 11 (3. patro), Praha 1 nebo online skrz Google Meet (nebo jiný nástroj).

Délka setkání. Konzultace trvá 50 minut (75 minut pro pár), pokud se s terapeutem nedomluvíte jinak.

Storno. Potvrzením rezervace se termín stává závazným, a pokud ho potřebujete zrušit či změnit, udělejte to, prosím, alespoň 48 hodin pomocí sms nebo emailu vašemu terapeutovi, abychom setkání mohli nabídnout někomu jinému. Pokud termín zrušíte nebo změníte později, bude potřeba uhradit 50 % z ceny konzultace.

Délka spolupráce. Nabízíme jednorázové konzultace i dlouhodobou spolupráci. Jednorázové setkání lze rámovat poradensky, s většinou lidí ale pracujeme dlouhodobě, abychom se lépe poznali a v tématu mohli jít do hloubky. Frekvence je vždy na vzájemné dohodě, nejčastěji se setkáváme jednou za dva týdny po dobu několika měsíců.

Ceník

Cena za individuální konzultaci s Kateřinou Cabalkovou je 2 000 Kč (50 min), cena za párovou konzultaci je 2 800 Kč (75 min), cena za rodinnou konzultaci je 2 800 Kč (75 min). 

Protože neradi ztrácíme čas během sezení, preferujeme platbu online. Konzultaci můžete uhradit hned po její rezervaci v rámci našeho kalendáře. Platební údaje vám posíláme i na mail. Prosíme o platbu nejpozději v den, na kdy je setkání naplánováno. Zaplacené setkání si můžete sami posunout i zrušit v rezervačním systému v souladu se storno podmínkami. Pokud nechcete nebo nemůžete platit online, dejte nám vědět, domluvíme se na jiném způsobu.

Kontakty

Objednejte se ke mně přes objednávkový formulář níže. Pokud na mě máte otázky, můžete mi napsat email na info@modernilaska.cz.

Osobní konzultace probíhají na této adrese:

Institut Moderní láska
Národní 11, 3. patro
110 00 Praha
Česká republika


Naše prostory jsou pár desítek metrů od tramvajové zastávky Národní divadlo a přibližně 200 m od metra B Národní. Parkování je k dispozici na modré zóně v okolních ulicích nebo v krytých garážích Národního divadla (ulice Ostrovní).


Objednejte se na konzultaci s Kateřinou

Kde nás najdete

Adresa 
Národní 11 (3. patro)
110 00, Praha 1
Česká republika