Adriana Tomešová 

Jsem kognitivně behaviorální terapeutka (KBT) a zaměřuji se na práci s úzkostí, chybějící radostí v životě, zvládání obav a neplodnost. Vytvářím bezpečný a respektující prostor, ve kterém společně hledáme řešení náročných životních situací. Pracuji v angličtině i němčině.


Jsem kognitivně behaviorální terapeutka (KBT)

Vystudovala jsem jednooborovou psychologii na Univerzitě Karlově. Část studia jsem absolvovala v Německu, na Westfälische Wilhelms-Universität Münster. Už během magisterského programu jsem podporovala studenty v rámci Poradenského centra Hybernská, kde jsem se specializovala na témata jako je prokrastinace, rovnováha mezi pracovním a soukromým životem nebo náročné finanční situace. Následně jsem nastoupila do psychoterapeutického výcviku od Mezinárodního institutu kognitivně behaviorální terapie do ODYSSEA. 

Zajímá mě psychosomatika a léčba neplodnosti

Díky stáži na psychosomatickém oddělení na zahraniční rehabilitační klinice MEDIAN Parkklinik Bad Rothenfelde jsem se seznámila s problematikou psychosomatiky. V současné době jsem psycholožkou na IVF klinice Gynem, kde pracuji s klienty, kteří hledají oporu během léčby neplodnosti, mají zústkostňující myšlenky a obavy před dalším pokusem léčby. Pracuji také s klienty, kteří léčbu neplodnosti již opustili a nyní hledají nové perspektivy a novou radost v životě. 

Kombinuji terapii, koučování a relaxaci

Mám za sebou kurz v koučování s prvky gestalt-psychologie a také kurz všímavosti (mindfulness). Ve své praxi ráda kombinuji metody KBT s koučingem a relaxací, respektive prací s tělem. Pokud je tomu klient otevřený, učím relaxační i kognitivní techniky "na doma" a pracujeme s domácími úkoly, aby terepeutická spolupráce byla efektivnější a měla přesah i mimo terapeutická sezení.


Principy mé terapeutické práce

Utváření terapie spolu s klientem

Mým cílem je, abyste se na setkání aktivně podíleli a terapii spoluutvářeli. Aktivní zapojení znamená, že máte na terapii svůj podíl a setkání se vyvíjí chtěným směrem kupředu. Věřím, že při nastavení vlastního individuálního tempa terapie přirozeně plynou, snáze se uvolníte a přinášíte vlastní nápady.

Autentické přijetí 

Jít na terapii je první odvážný krok, a proto nabízím bezpečný a respektující prostor pro vaše sdílení, emoce a myšlenky. Terapeutický vztah vnímám jako důležitý pevný bod, o který se můžete opřít, když potřebujete. 

Kombinuji KBT a Gestalt

Jsem frekventantka terapeutického výcviku v KBT, zároveň jsem absolvovala výcvik v koučování zaměřený na Gestalt. V terapii propojuji techniky z obou směrů a pracuji s tím, co klient aktuálně přináší a prožívá. Zároveň vaše vnitřní prožívání pojmenováváme, zapojuji experimenty, metafory. Společně hledáme cestu, abyste se se svými myšlenkami a emocemi cítili dobře a byli vnitřně ve svém životě spokojení.

Propojujeme tělo a mysl

S klientem se věnujeme práci s myšlenkami, tedy kognitivnímu náhledu a pochopení myšlenkových procesů. Věřím ale, že psychické a fyzické zdraví jsou propojené. Důležité mi tedy přijde zapojení práce s všímavostí, soucitem se sebou a relaxace (práce s dechem, autogenní trénink, progresivní svalová relaxace) když je tomu klient otevřen. Krátká relaxace je někdy skvělým začátkem každého setkání.


Potřebujete terapii co nejdříve?

Do 72h po objednání vám nabídneme termín s jednou z našich terapeutek.


V terapii se zaměřuji na tato témata

Nejčastěji se věnuji lidem, kteří se potýkají s úzkostmi, depresemi nebo náročnými životními situacemi. 

Deprese a ztráta radosti

Úzkosti a obavy


Psychosomatika

Neplodnost a provázení léčbou    

Stres a pracovní témata

Vztah sám k sobě


Reference mých klientů 

Sezení mi dala možnost podívat se více sama do sebe, uvědomit si různé souvislosti a zároveň pochopit, co se děje a alespoň z části proč. Pokud bych měla vypíchnout jednu věc, co si odnáším, byly to právě rady a tipy ohledně zvládání úzkostí, nepříjemných stavů a ujištění, že ani tyto stavy nejsou trvalé a dá se s nimi pracovat. Díky práci bez nátlaku a nucení a následně i postupně vybudované důvěře z mé strany jsem z velké části neměla problém mluvit o věcech, které si často spíš nechávám pro sebe.

Tereza M. Klientka

Pamatuji si pocit, když jsem šla na naší první schůzku - nebyla jsem si ani jistá, jestli jsou moje problémy vůbec dost velké na to, aby si zasloužily odbornou pomoc. Úplně nejzvláštnější pro mě byla představa mluvit o nich s cizím člověkem. Všechny tyhle obavy vzaly za své během prvních 10 minut naší schůzky.  Adriana mi jako člověk neuvěřitelně sedla. Její chování bylo 100% profesionální a přesto tak upřímné a lidské. Líbilo se mi, jakým způsobem se dokázala ptát. Pomohla mi uvědomit si spoustu věcí a ukázala různé meditační techniky, které jsem začala pravidelně využívat a cítím se díky nim mnohem lépe.

Bára B. Klientka

Oceňujem Váš individuálny prístup, pomohli ste mi objavovať moje jedinečné hodnoty a presvedčenia. Na našich sedeniach som sa cítila bezpečne a akceptovane. Uvedomila som si, že sa už do nejakej miery poznám, viem, čo mi robí problém a čo má trápi ale nie vždy viem, ako ďalej postupovať a narábať s týmito informáciami tak, aby som sa cítila lepšie.

Soňa N. Klientka

Praktické informace

Místo. Konzultace poskytujeme osobně na adrese Národní 11 (3. patro), Praha 1 nebo online skrz Google Meet (nebo jiný nástroj).

Délka setkání. Konzultace trvá 50 minut (75 minut pro pár), pokud se s terapeutem nedomluvíte jinak.

Storno. Potvrzením rezervace se termín stává závazným, a pokud ho potřebujete zrušit či změnit, udělejte to, prosím, alespoň 48 hodin pomocí sms nebo emailu vašemu terapeutovi, abychom setkání mohli nabídnout někomu jinému. Pokud termín zrušíte nebo změníte později, bude potřeba uhradit 50 % z ceny konzultace.

Délka spolupráce. Nabízíme jednorázové konzultace i dlouhodobou spolupráci. Jednorázové setkání lze rámovat poradensky, s většinou lidí ale pracujeme dlouhodobě, abychom se lépe poznali a v tématu mohli jít do hloubky. Frekvence je vždy na vzájemné dohodě, nejčastěji se setkáváme jednou za dva týdny po dobu několika měsíců.

Ceník

Cena za individuální konzultaci s Adrianou Tomešovou je 1 800 Kč (50 min).

Protože neradi ztrácíme čas během sezení, preferujeme platbu online. Konzultaci můžete uhradit hned po její rezervaci v rámci našeho kalendáře. Platební údaje vám posíláme i na mail. Prosíme o platbu nejpozději v den, na kdy je setkání naplánováno. Zaplacené setkání si můžete sami posunout i zrušit v rezervačním systému v souladu se storno podmínkami. Pokud nechcete nebo nemůžete platit online, dejte nám vědět, domluvíme se na jiném způsobu.

Kontakty

Objednejte se ke mně přes objednávkový formulář níže. Pokud na mě máte otázky, můžete mi napsat email na info@modernilaska.cz.

Osobní konzultace probíhají na této adrese:

Institut Moderní láska
Národní 11, 3. patro
110 00 Praha
Česká republika


Naše prostory jsou pár desítek metrů od tramvajové zastávky Národní divadlo a přibližně 200 m od metra B Národní. Parkování je k dispozici na modré zóně v okolních ulicích nebo v krytých garážích Národního divadla (ulice Ostrovní).


Objednejte se na konzultaci s Adrianou

Kde nás najdete

Adresa 
Národní 11 (3. patro)
110 00, Praha 1
Česká republika