Michaela Carter 

S mojí pomocí můžete objevit a prozkoumat spojení mezi svými myšlenkami, emocemi a tělesnými reakcemi. Pomáhám klientům dosáhnout pozitivních změn ve svém životě tím, že jim umožňuji transformovat kořeny psychických i tělesných obtíží. Mluvím anglicky, rusky i ukrajinsky. Pracuji s páry. 


Zajímá mě  tělesné i psychické zdraví

Vystudovala jsem Pražskou vysokou školu psychosociálních studií a následně na Karlově univerzitě, Fakultě humanitních studií obor Supervize a řízení. Jako psychoterapeut jsem začala svou kariéru v oblasti péče o zdraví a klinické naturopatie, kde jsem začala objevovat složité vztahy mezi chronickými zdravotními problémy a psychickým stavem pacientů. Postupně jsem rozšířila své znalosti studiem psychoterapie.

Kombinuji PCA a systemiku

Absolvovala jsem výcvik Person Centered Approach Carla Rogerse, dále výcvik ve strategické a systemické kooperační a komunikační psychoterapii a hypnoterapii. Mám za sebou také mnoho kurzů zaměřených na facilitaci, komunikaci, rodinnou terapii. Aktivně se věnuji také aplikaci psychoterapeutického přístupu konkrétně inkluze a zvyšování resilience v pracovním prostředí.

Nabízím podporu v těžkých situacích 

Během svého života jsem čelila mnoha výzvám, ať už šlo o složité vztahy, náročnou profesní dráhu nebo zdravotní problémy. Naučit se žádat o pomoc mi trvalo mnoho času, ale teď vím, jak důležité je si uvědomit, že ne všechno máme ve vlastních rukách a ne všechno dokážeme vlastními silami zvládnout. Mým cílem je pomáhat klientům, kteří procházejí těžkými obdobími, a nabízet jim bezpečné a podpůrné prostředí pro jejich vlastní růst a uzdravení..


Principy mé terapeutické práce

Holistický přístup

Zaměřuji se na klienta jako na celek, což znamená, že dávám pozornost nejen psychickému zdraví, ale i fyzickým a emocionálním aspektům. Mým cílem je porozumět komplexním vztahům mezi tělesnými příznaky a psychickými faktory.. 

Empatie a podpora

Klíčovým prvkem moji práce je empatie a aktivní poskytování podpory klientům. Vytvářím bezpečné prostředí, kde se klienti cítí vítáni a schopni otevřeně hovořit o svých problémech a emocích. To je základem efektivní terapie a podpory duševního zdraví..

Korektivní zkušenost

OPomáhám vytvářet nové a zdravé vzory chování a myšlení klienta, aby nahradil destruktivní vzory, které mohou pocházet z minulosti. Tímto principem klientovi pomáhám prožít a vnímat nové, pozitivní zážitky a reakce, což vede ke změně negativního vzoru myšlení a chování. Tím dochází k transformaci starých, nezdravých vzorců a korekci negativních zkušeností z minulosti, což má za cíl podpořit osobní růst a duševní zdraví klienta.

Terapie na míru

Neomezuji se na jednu konkrétní terapeutickou metodu, ale přizpůsobuji svůj přístup individuálním potřebám klienta. Mám široké spektrum nástrojů, včetně PCA, systemické terapie a hypnózy, a volím ty nejvhodnější pro konkrétní situaci klienta. Tím zajišťuje efektivní terapeutické intervence na mírut.


Potřebujete terapii co nejdříve?

Do 72h po objednání vám nabídneme termín s jednou z našich terapeutek.


V terapii se zaměřuji na tato témata

Věnuji se klientům, kteří se z jakéhokoli důvodu necítí ve svém životě dobře a uvědomili se, že potřebují pomoc.

Randění a vztahová komunikace

Sebevědomí a sebepřijetí

Partnerské vztahy

Stres a vyhoření

Zármutek a ztráta blízkého člověka

Existenciální úzkost


Reference mých klientů 

Za paní Carter jsem začal chodit zejména kvůli nízkému sebevědomí a problému postavit se sám za sebe a své potřeby. Za rok a půl společného úsilí se mnoho problémů zlepšilo nebo vyřešilo a celkově mohu zhodnotit svůj život jako výrazně lepší, i když je stále na čem pracovat. Na paní Carter oceňuji, že mi nikdy neříká, co by měl dělat, ale nechává mě dostat se k důležitým závěrům samotného.
klient

I began therapy with Michaela in August 2021, seeking help to overcome a fear that was affecting my job. Michaela´s patience and expertise guided me from anxiety in my professional life to a place where I could develop my capabilities. However, psychotherapy isn't just about fixing one aspect of life. Michaela´s sessions led me to explore other aspects of myself, such my need for recognition and the evolving role of fatherhood in my life. Michaela, a dedicated psychotherapist, brings both professional knowledge and personal growth to her practice, placing emotions in the right context and helping her patients to move forward.

Klient

Terapie s Michaelou mi fakt hodně pomohla po náročném rozchodu. Jako terapeutka byla od prvního setkání velmi empatická, vytvořila mi místo, kde jsem mohla mluvit o tom, co jsem prožívala, a cítila jsem se, že mě chápe. Díky ní jsem postupně začala cítit, že se uzdravuji, a že budu moci začít znovu. Jsem opravdu ráda, že jsem se rozhodla jít do terapie.

klientka

Více o tom, jak o vztazích a emocích přemýšlím, si můžete přečíst například v časopisu Marianne.

Praktické informace

Místo. Konzultace poskytujeme osobně na adrese Národní 11 (3. patro), Praha 1 nebo online skrz Google Meet (nebo jiný nástroj).

Délka setkání. Konzultace trvá 50 minut (75 minut pro pár), pokud se s terapeutem nedomluvíte jinak.

Storno. Potvrzením rezervace se termín stává závazným, a pokud ho potřebujete zrušit či změnit, udělejte to, prosím, alespoň 48 hodin pomocí sms nebo emailu vašemu terapeutovi, abychom setkání mohli nabídnout někomu jinému. Pokud termín zrušíte nebo změníte později, bude potřeba uhradit 50 % z ceny konzultace.

Délka spolupráce. Nabízíme jednorázové konzultace i dlouhodobou spolupráci. Jednorázové setkání lze rámovat poradensky, s většinou lidí ale pracujeme dlouhodobě, abychom se lépe poznali a v tématu mohli jít do hloubky. Frekvence je vždy na vzájemné dohodě, nejčastěji se setkáváme jednou za dva týdny po dobu několika měsíců.

Ceník

Cena za individuální konzultaci s Michaelou Carter je 1 800 Kč (50 min), cena za párovou konzultaci je 2 500 Kč (75 min). 

Protože neradi ztrácíme čas během sezení, preferujeme platbu online. Konzultaci můžete uhradit hned po její rezervaci v rámci našeho kalendáře. Platební údaje vám posíláme i na mail. Prosíme o platbu nejpozději v den, na kdy je setkání naplánováno. Zaplacené setkání si můžete sami posunout i zrušit v rezervačním systému v souladu se storno podmínkami. Pokud nechcete nebo nemůžete platit online, dejte nám vědět, domluvíme se na jiném způsobu.

Kontakty

Objednejte se ke mně přes objednávkový formulář níže. Pokud na mě máte otázky, můžete mi napsat email na info@modernilaska.cz.

Osobní konzultace probíhají na této adrese:

Institut Moderní láska
Národní 11, 3. patro
110 00 Praha
Česká republika


Naše prostory jsou pár desítek metrů od tramvajové zastávky Národní divadlo a přibližně 200 m od metra B Národní. Parkování je k dispozici na modré zóně v okolních ulicích nebo v krytých garážích Národního divadla (ulice Ostrovní).


Objednejte se na konzultaci s Michaelou

Kde nás najdete

Adresa 
Národní 11 (3. patro)
110 00, Praha 1
Česká republika