Lenka Matoušová

Zaměřuji se na párovou terapii a jsem velkým fanouškem dlouhodobých partnerských vztahů.  

Partnerům, kteří se rozhodnou pro párovou terapii, nabízím bezpečný prostor, kde se mohou na chvíli zastavit a společně přemýšlet o svém jedinečném vztahu.  V terapii se společně snažíme prozkoumat, co partnery dostalo do současné situace, jak tomu každý z partnerů rozumí, jak se ve vztahu cítí a co by si přáli do budoucna. Konzultace poskytuji v čestině a angličtině.


Praxe z více oblastí

Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou se zaměřením na psychologii a sociologii. Jsem také absolventkou mezinárodního koučovacího výcviku v poradenské firmě PwC, kde jsem dlouhodobě působila v několika manažerských pozicích. V současné době jsem v PwC na částečný úvazek na pozici Wellbeing manažer a mým úkolem je podpora duševního i fyzického zdraví našich zaměstnanců. 

Zaměřuji se na práci s páry

Při své psychoterapeutické práci se opírám o systemický a narativní přístup. Absolvovala jsem pětiletý psychoterapeutický výcvik "Umění terapie" u Ivana Úlehly, výcvik narativní psychoterapie ve společnosti Gaudia a v současné chvíli jsem v závěrečném ročníku tříletého Integrativního výcviku párové terapie u Pavla Rataje a Honzy Vojtka. Pevně věřím, že uspokojivý intimní vztah je pro většinu lidí důležitější než jejich finanční či kariérní úspěch. 

Na lásce záleží

Láska a zdravý partnerský vztah jsou obrovským zdrojem síly pro každého z nás. Jsou to velmi důležité prvky našeho spokojeného bytí i zdraví. Ve svém porozumění partnerskému vztahu velmi souzním s párovou terapeutkou Sue Johnson. Jeji kniha "Držme se pevně" je pro mě velkou inspirací. Sue ve své knize říká: "naše potřeba se emočně vázat, najít někoho, komu můžeme říct "drž mě pevně", je uložena v našich tělech a v našich genech. Pro náš život je citová vazba stejně důležitá, jako například potřeba potravy nebo bezpečí. Potřebujeme být emočně vázáni, abychom byli tělesně i duševně zdraví. 


Principy mé terapeutické práce

Nejsem ani rozhodčí, ani soudce

Nedávám rady ani návody na to, jak má vztah vypadat nebo jak spolu mají partneři žít. Pracuji s páry, kteří se nebojí zkoumat, jak jejich vztah funguje, jaký mají vztahový vzorec i neviditelnou alchymii ve svém vztahu.

Respektující přístup k čemukoliv, co klienti přinášejí

Nepracuji s objektivní pravdou, v párové terapii je pro mě zásadní subjektivní pohled každého z partnerů. 

Skutečný zájem o to, co klienta trápí

Jsem velkým fanouškem svých klientů a jejich partnerského vztahu. Své klienty nesoudím, snažím se pochopit jejich těžkosti a spolu s nimi hledat cestu k jejich spokojenějšímu partnerskému bytí.

Upřímná radost z každého drobného úspěchu mých klientů

Párová terapie není jednoduchý proces, ale náročná a dobrodružná cesta pro partnery, kteří mají odvahu dozvědět se více o sobě, svých emocích, svých citlivostech, nevědomých vztahových fantaziích i svých vztahových potřebách. Mají také dost zvědavosti na vnitřní svět svého partnera.


Potřebujete terapii co nejdříve?

Přijímám nové klienty a dokážu nabídnout termíny do dvou týdnů. 


V terapii se zaměřuji na tato témata

Nejčastěji pracuju s partnery, kteří se sami dlouho pokoušejí svůj vztah uzdravit a přichází v okamžiku, kdy už vyčerpali všechny své možnosti a mnohdy i síly.  Do terapie je vždy lepší přijít včas, nečekat, až se vztah zhorší natolik, že už se třeba zachránit ani nedá.

Konflikty ve vztahu

Nevěra 

Dlouhodobé vztahové krize

Zvládání zátěžových období

Potíže s intimitou 

Vzájemné odlišnosti a zranění


Praktické informace

Místo. Konzultace poskytujeme osobně na adrese Národní 11 (3. patro), Praha 1 nebo online skrz Google Meet (nebo jiný nástroj).

Délka setkání. Párová konzultace trvá 75 minut, pokud se s terapeutem nedomluvíte jinak.

Storno. Potvrzením rezervace se termín stává závazným, a pokud ho potřebujete zrušit či změnit, udělejte to, prosím, alespoň 48 hodin pomocí sms nebo emailu vašemu terapeutovi, abychom setkání mohli nabídnout někomu jinému. Pokud termín zrušíte nebo změníte později, bude potřeba uhradit 50 % z ceny konzultace.

Délka spolupráce. Nabízíme jednorázové konzultace i dlouhodobou spolupráci. Jednorázové setkání lze rámovat poradensky, s většinou lidí ale pracujeme dlouhodobě, abychom se lépe poznali a v tématu mohli jít do hloubky. Frekvence je vždy na vzájemné dohodě, nejčastěji se setkáváme jednou za dva týdny po dobu několika měsíců.

Ceník

Cena za párovou konzultaci s Lenkou Matoušovou  je 2 800 Kč (75 min).

Protože neradi ztrácíme čas během sezení, preferujeme platbu online. Konzultaci můžete uhradit hned po její rezervaci v rámci našeho kalendáře. Platební údaje vám posíláme i na mail. Prosíme o platbu nejpozději v den, na kdy je setkání naplánováno. Zaplacené setkání si můžete sami posunout i zrušit v rezervačním systému v souladu se storno podmínkami. Pokud nechcete nebo nemůžete platit online, dejte nám vědět, domluvíme se na jiném způsobu.

Kontakty

Objednejte se ke mně přes objednávkový formulář níže. Pokud na mě máte otázky, můžete mi napsat email na info@modernilaska.cz.

Osobní konzultace probíhají na této adrese:

Institut Moderní láska
Národní 11, 3. patro
110 00 Praha
Česká republika


Naše prostory jsou pár desítek metrů od tramvajové zastávky Národní divadlo a přibližně 200 m od metra B Národní. Parkování je k dispozici na modré zóně v okolních ulicích nebo v krytých garážích Národního divadla (ulice Ostrovní).


 Máte na mě otázky nebo se chcete objednat?

Kde nás najdete

Adresa 
Národní 11 (3. patro)
110 00, Praha 1
Česká republika