Jana Olšáková 

Jako integrativní terapeutka s vámi budu hledat způsob, jak žít svobodněji a šťastněji. Jsem tu pro vás ve chvíli krizí i pokud potřebujete "jen" vyslechnout nebo sdílet každodennost. Nabízím terapie také o víkendu. 


Mám zkušenosti ze zdravotnictví

Po patnácti letech ve zdravotnictví jsem povolání zdravotní sestry vyměnila za psychoterapii. U pacientů, jejich příbuzných i svých kolegů jsem téměř denně poznávala nezměrnou lidskou schopnost překonávat překážky. Rozhodla jsem se tedy psychice věnovat více a dnes je pro mě psychoterapie krásným a napínavým způsobem, jak lidem pomáhat při obnově životních sil, jít pevněji vlastní cestou a probouzet víc citu k sobě i k druhým.

Vycházím z postmoderních přístupů

Základy mé práce vychází z výcviku postmoderní psychoterapie od Gaudia Institutu, který vychází ze současného terapeutického poznání. Zde se učím používat nástroje dialogicky, na řešení i narativně orientovaných terapeutických přístupů. Součástí mé praxe jsou pravidelné supervizní konzultace, ze kterých si odnáším další doporučení.

Zajímám se o meditaci

Inspirativní jsou pro mě meditační pobyty a kurzy olomouckého institutu Dalet, které kombinují nástroje terapie zaměřené na řešení (SFBT) a meditační praxi odkazující ke křesťanské a budhistické tradici. Oslovuje mě vše, co je jádrem SFBT, tj. cíle stanovené klientem i sledování užitečnosti proběhlých sezeních, možnosti odstraňování zábran i překážek pomocí bdělé imaginace a konstruování preferované budoucnosti.


Principy mé terapeutické práce

Sláva výjimkám

Přes své původní ukotvení ve vědeckém světě plném prognóz, modelů a diagnóz, se má pozornost zaměřuje k výjimkám, k momentům, kdy lidé dokázali víc, než by čekali, kdy věci dávaly větší smysl, kdy byli šťastnější a úspěšnější. V terapii objevujeme způsoby, jak tyto momenty zopakovat zas, znovu a třeba ještě jinak a lépe. Jak z pozitivních výjimek udělat svůj pevně zažitý způsob jednání.

Nediagnostikuji 

Neuslyšíte mě říkat „Tak aha, to je tahle porucha nebo tento syndrom a v cca 70 % to všechno dopadne takhle.“ Jako terapeutka jsem především odborníkem na to, jak se z pomyslných škatulek, předsudků, svazujících konvencí i nároků osvobodit.

Člověk není problém

Problém nemáme v genech a není s námi nerozlučně spjatý. Může ale být náročným hostem, vysavačem energie a štěstí. Mým úkolem je pomoci lidem dostat problém zpátky na světlo a přijít na to, proč má takový vliv a co mu naopak nesvědčí, kde má slabá místa a kdy se úplně ztrácí.

Dovolit si žít svobodně

Opravdu musíme o věcech přemýšlet stejně jako většina? Opravdu se musíme rozhodovat tak, aby to vyhovovalo někomu jinému nebo dokonce všem? Opravdu musíme dělat věci tak, jako stokrát předtím? A co když chceme žít jinak? Co když chceme být konečně živější, šťastnější nebo úspěšnější?


Potřebujete terapii co nejdříve?

Nabídnu vám termín do 72h po objednání. Můžeme se potkat také o víkendu. 


V terapii se zaměřuji na tato témata

Jako postmoderní terapeutka se zaměřuji na celou škálu nejen vztahových témat. S klienty ráda chodím do hloubky a společně přemýšlíme, co dělat, aby jim bylo lépe. 

Autenticita a sebepřijetí

Násilí a (sebe) poškozování

Osamělost

Regenerace z náročného vztahu

Závislé vztahy

Krizové situace


Reference mých klientů 

Chodím za vámi, protože mě baví věci zlepšovat. Když si čtu svoje zápisky z doby, kdy jsme začaly, tak vidím, jak se to celé posunulo. Mám jiný vztah s tátou a s rodinou, mám svoje bydlení a poznávám se s novým klukem.

klientka

Když jsem šla na sezení, myslela jsem, že s tím nejde skoro nic dělat. Teď, když odcházím, vidím naději a možnosti, které mohu hned vyzkoušet. 

klientka

Praktické informace

Místo. Konzultace poskytujeme osobně na adrese Národní 11 (3. patro), Praha 1 nebo online skrz Google Meet (nebo jiný nástroj).

Délka setkání. Konzultace trvá 50 minut, pokud se s terapeutem nedomluvíte jinak.

Storno. Potvrzením rezervace se termín stává závazným, a pokud ho potřebujete zrušit či změnit, udělejte to, prosím, alespoň 48 hodin pomocí sms nebo emailu vašemu terapeutovi, abychom setkání mohli nabídnout někomu jinému. Pokud termín zrušíte nebo změníte později, bude potřeba uhradit 50 % z ceny konzultace.

Délka spolupráce. Nabízíme jednorázové konzultace i dlouhodobou spolupráci. Jednorázové setkání lze rámovat poradensky, s většinou lidí ale pracujeme dlouhodobě, abychom se lépe poznali a v tématu mohli jít do hloubky. Frekvence je vždy na vzájemné dohodě, nejčastěji se setkáváme jednou za dva týdny po dobu několika měsíců.

Ceník

Cena za individuální konzultaci s Janou je 1 500 Kč (50 min).

Protože neradi ztrácíme čas během sezení, preferujeme platbu online. Konzultaci můžete uhradit hned po její rezervaci v rámci našeho kalendáře. Platební údaje vám posíláme i na mail. Prosíme o platbu nejpozději v den, na kdy je setkání naplánováno. Zaplacené setkání si můžete sami posunout i zrušit v rezervačním systému v souladu se storno podmínkami. Pokud nechcete nebo nemůžete platit online, dejte nám vědět, domluvíme se na jiném způsobu.

Kontakty

Objednejte se ke mně přes objednávkový formulář níže. Pokud na mě máte otázky, můžete mi napsat email na info@modernilaska.cz.

Osobní konzultace probíhají na této adrese:

Institut Moderní láska
Národní 11, 3. patro
110 00 Praha
Česká republika


Naše prostory jsou pár desítek metrů od tramvajové zastávky Národní divadlo a přibližně 200 m od metra B Národní. Parkování je k dispozici na modré zóně v okolních ulicích nebo v krytých garážích Národního divadla (ulice Ostrovní).


Objednejte se na konzultaci s Janou

Kde nás najdete

Adresa 
Národní 11 (3. patro)
110 00, Praha 1
Česká republika